14 Temmuz 2014 Pazartesi

hintyagi.org olarak sizin için bu yazımızda hint yağının faydalarını aktaracağız iyi okumalar.

 

Hint Yağının Faydaları

 

Hint yağı tıbbi ve kozmetik olarak faydalanılan bir yağdır. Geçmişte günümüze faydalanılan bu yağın bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Size bu yazımızda bu kullanım alanlarında insanlar bu yağdan nasıl yararlanırlar bunu anlatmaya çalışacağız.

Hint Yağının Tıbbi Faydaları

 

Hint yağı pek çok ilaca eklenerek kullanılan bir yağdır. Mantar önleyici ilaçlarda kullanılmaktadır. Kemoterapide hint yağından yararlanılmaktadır. Ayrıca cilt yaralarında da faydalanılan bir yağdır ve merhemlere ilave edilir.

İnce bağırsaklara etki ederek kabızlığı gideren hint yağı müshil etkisi yapması için kullanılır. Baş ağrısı, sinüzit, karın ağrısı, mide ağrısı, eklem ve romatizma ağrısı, kas ağrısı için hint yağından yararlanılır. Ancak bu noktada hemen belirtelim ki doktor tavsiyesi olmadan kullanmaya kalkmayınız. Özellikle sağdan soldan, kulaktan dolma bitkilerle hint yağını içmeye kalkmayın.

Hint Yağının Cilde Faydaları


Hint yağı çeşitli cilt bakımlarında kullanılan bir yağdır, hint yağı, çok iyi bir yüz temizleyicisidir. Hint yağıyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Cilt temizliği için kullanacaksanız eğer lavanta yağıyla karıştırabilirsiniz.

Siğilleri gidermek için hint yağından faydalanabilirsiniz. Hint yağıyla siğil gidermek için çay ağacı yağı ilave edebilirsiniz.

 

Hint Yağının Saça Faydaları


Hint yağıyla en çok yapılan bakım şüphesiz ki saç bakımıdır. Özellikle saç dökülmesi ve saç uzatma gibi durumlarda hint yağı oldukça sık kullanılan bir yağdır. Hint yağı saçlı deride kıl köklerinizi besleyerek dökülmelere karşı oldukça faydalı bir yağdır. Saç derinize duştan 15 dakika kadar önce masaj yaparak kullanabilirsiniz.


Ayrıca hint yağı saç uzatmada yararlanılan yağların başında gelir, badem yağı, biberiye yağı, e vitamini ve kükürtle karıştırarak kullanabilirsiniz.  

Hint Yağının Kaş ve Kirpiğe Faydaları


Hint yağını kaş ve kirpik bakım yağı olarak kullanabilirsiniz. Fiyatı makul olan bu yağ pahalı bir çok kozmetik üründen çok daha etkilidir. Dökülen zayıf kaş ve kirpikler için kullanılabilecek en iyi yağdır hint yağı. Kaş ve kirpik bakımı için 30 ml yağa 10 ml e vitamini ilave ederek kullanabilirsiniz.

Hint yağının faydaları yazımız burada bitiyor siz de değerli görüş soru ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Yorum yaptığınız ve paylaştığınız için teşekkür ederiz.  hntyag

1 yorum:

  1. Vay be.. Gerçekten bayağı bir faydası varmış. Bu hint yağını hep nane yağıyla karıştırıyorum. Ne garip değil mi?

    YanıtlaSil