19 Temmuz 2014 Cumartesi

hintyagi.org olarak sizin için bu yazımızda hint yağının saç dökülmesine etkilerini, saç dökülmesinde hint yağı kullanımını anlatan bir yazı hazırladık iyi okumalar.


Saç Dökülmesi


Saç dökülme nedenleri çok değişik etmenlere bağlıdır. Dökülmenin nedeni tespit edilmeden doğru bir tedavi yaklaşımı sağlanamaz. Saçların dökülmesinin, hangi nedenle olduğu bilmek önemlidir. Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi uzmanlar tarafından normal sınırlar içerisinde kabul edilmektedir. Eğer aşırı miktarda saç kaybı ve saçlarda incelme oluşuyorsa, en
 kısa zamanda doktora başvurulması gerekmektedir.


Sağlıklı bir insanda saçların %85’i sürekli büyüme halindedir. Büyüme evresi 2-6 yıl kadar sürebilir. Geriye kalan %15’lik kısmı 2-3 ay kadar süren dinlenme evresinde bekler. Dinlenme evresi sonucunda saçlar dökülür, dökülen saç köklerinde yeni saçlar büyümeye başlar ve döngü bu şekilde devam eder.

Saçlar ve saç şekillerinin sosyal ve kültürel önemi bilinmektedir, saç dökülmesiyle karşılaşan bir kişi, kendisini fiziksel ve ruhsal olarak zayıf görmeye başlayarak, bu durumdan kurtulmak için değişik saç tedavisi metotlarına başvurabilir.

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Erkeklerde daha sık olarak görülen saç dökülmesi, 25 yaşına kadar erkeklerin %35’ini, 40 yaşına kadar %50sini, 60 yaşına kadar %70’ini etkiler.


Hint yağının Saç Dökülmesine Faydaları


Hint yağı uzun yıllardır saç dökülmesinin önlenmesi ve kıl köklerinin güçlendirilmesi için kullanılmaktadır genel olarak yapısında Rsinolieik asit %85 içeren hint yağı saç bakımında çok etkilidir.


Hint yağı içerdiği asitler gereği diğer bir çok yağdan faklıdır, onu saç dökülmesi sorunlarında kullanılmasını sağlayan da bu farklı yapısıdır. Hint yağının kirpik ve kaşları güçlendirmekte kullanılan bir yağ olduğu biliniyor, çünkü hint yağının kıl köklerini beslediği uzun yıllardan beri kullananlar tarafından ifade edilmektedir. Siz de saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız hint yağından bu noktada faydalanabilirsiniz.

 

Saç Dökülmesinde Hint Yağı Kullanımı


Saç dökülmesi sorunlarında hint yağını saç derisine uygulamanız gerekmektedir. Hint yağını saç derisine masaj yaparak uygulamak gerekmektedir, yağ bakımı yaparken çok fazla yağ kullanmamaya özen göstermelisiniz.


Ayrıca saç dökülmesi için hint yağı kullanacaksanız, hint yağını biberiye yağı, çörek otu yağı, e vitamini ilave ederek kullanabilirsiniz. Aşağıda saç dökülmesi için yapabileceğiniz bir saç dökülmesi yağı tarif veriyoruz.

Malzemeler:
  • 30 ml Hint yağı
  • 30 ml çörek otu yağı
  • 10 ml lavanta yağı
  • 10 ml e vitamini

Bu yağları ve vitamini daha büyük bir şişede çalkalayın ve saç derinize duş almadan 30 dakika önce az miktarda uygulayın. 

Hint yağı saç dökülmesi konusunda yazımız burada bitiyor. Siz de soru görüş ve önerilerinizle yorum yaparak yazımıza katkıda bulunabilir. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Yorum yaptığınız ve paylaştığınız için teşekkür ederiz. hntyagsacbakimdokulme

0 yorum:

Yorum Gönder